#Tanie loty czyli jak wyszukać tanie bilety lotnicze

Już po weekendzie majowym i pierwszych wyjazdach, ale lato i jesień przed nami, ceny wariują a ty dalej chcesz gdzieś polecieć.

Tanie bilety lotnicze

Pracując od ponad 6 lat w branży linii lotniczych i mając za sobą ponad 100 lotów wiem z doświadczenia i tego zawodowego i prywatnego jak najtaniej znaleźć #bilety lotnicze. Powiem szczerze, że nie lubię wydawać kasy na bilety lotnicze, bo czemu mam płacić więcej za to samo siedzenie jak ktoś zapłacił parę euro. Hotel to coś innego.

IMG_20170525_153148

Zasada nr #1 Elastyczny czas

Bądź elastyczny, to ty dopasowujesz się do terminu a nie termin do Ciebie. Ja korzystam z wyszukiwarki skyscanner i wpisuje sobie zawsze lotnisko, z którego chce lecieć i wybieram opcje najtańszego miesiąca. Wtedy widzę kombinację dni i ceny jakie są i wybieram najbardziej korzystna dla mnie.

Zasada nr #2 Lataj lekko

Leć z bagażem podręcznym. W tej kwestii znajdziesz atrakcyjne ceny, a jeśli umiesz się dobrze spakować to dasz radę do bagażu podręcznego.

Zasada nr #3 Szukaj w nocy

Szukaj lotów w nocy i w dni tygodnia. Linie lotnicze mają takie systemy wyszukiwarek, które podbijają ceny. Co to znaczy? W dni i godz., gdzie jest największa liczba zapytań cena automatycznie idzie do góry. W nocy może znowu spaść o trochę złotych. Wczoraj sama szukałam i różnica była 17 euro.

Zasada nr #4 Dni tygodnia

Podróżuj w dni tygodnia a nie w weekend. Większa część ludzi pracując od poniedziałku do piątku będzie szukała wylotów na weekendy i automatycznie cena z wylotem w piątek, sobotę, niedzielę może być wyższa nic w pozostałe dni tygodnia.

Zasada nr #5 Zagraniczne wyszukiwarki

Szukaj na różnych wyszukiwarkach zagranicznych. Z powodu podatku rożnego w różnych krajach ceny biletów na te same loty mogą się różnić. Zajrzyj na wyszukiwarki francuskie albo hiszpańskie.

Zasada nr #6 Bilet w dwie strony

W (Jeszce) większości regularnych linii lotniczych bardziej opłaca się kupić bilet w dwie strony niż w jedna stronę.

Zasada nr #7 Wysiądź szybciej

Jeśli potrzebujesz bilet np. Warszawa-Bruksela (brukselskimi liniami lotniczymi) to sprawdź u nich np. Warszawa-Madryt przez Brukselę i wysiądź na lotnisku, na którym chcesz. Jest jedno ale , zgodnie z warunkami linii lotniczych oddając bagaż musi on być odprawiony do miejsca docelowego co oznacza w tym wypadku do Madrytu, więc to opcja z bagażem podręcznym.

Zasada nr #8 Bookuj samodzielnie

Poświęć trochę czasu i poszukaj sobie lotu i zapłać online. Większość biur podroży oferuje zakup biletów, ale doliczają sobie prowizję możesz zaoszczędzić nawet jakieś 100 zł. Nie masz karty popytaj znajomych, czasami można używać karty paypal.

Zasada nr #9 Sprawdź loty czarterowe

Loty czarterowe to te, które mogą Ci się kojarzyć z tymi, którymi kiedyś leciałeś na wakacje. Tak dokładnie to te same. Czasami jest tak, że biura podróży nie wykupiły wszystkich miejsc i wtedy my w atrakcyjnej cenie możemy taki kupić.

Zasada nr #10 13 w piątek

Tak są właśnie dni w które jest najmniejsze obłożenie samolotów. Pracując z największymi europejskimi liniami lotniczymi ta tendencja była bardzo dobrze widoczna 13 w piątek albo w rocznicę 11 września. Jeśli nie wierzysz w znaczenia dat możesz sobie tanio polecieć.

Wiec teraz do roboty. Jestem ciekawa jakie loty udało Ci się znaleźć albo jakie ty masz jeszcze sposoby, aby lecieć tanio.

 

 

Reklamy

6 myśli w temacie “#Tanie loty czyli jak wyszukać tanie bilety lotnicze

    1. Życzę powodzenia. Pracując dla międzynarodowych lini lotniczych zauważyłam wielką tendencje pustych miejsc 11 września. Miłego szukania lotów. Ja też wszystko na #skyscanner jak dla mnie najlepsza wyszukiwarka.

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s